Menu Zamknij

Czym jest WPZ?


Fundamentalnym i niezmiennym założeniem tego projektu jest podnoszenie społecznej świadomości odnośnie tematów, o których mówi się za mało. Publikowane tu treści dotyczą kwestii istotnych z punktu widzenia jednostki, jak i społeczeństwa. Choć to bardzo szeroki wachlarz zagadnień, to z pewnością można przyznać, iż jest to strona dla każdego.

Istota ludzka rodzi się nie wiedząc jak działa jej mózg. Choć nauka nie odpowiedziała jeszcze na wszystkie pytania, to jednak wiadomo już sporo odnośnie tego, jak działamy. Niestety instytucje publiczne i komórki społeczne przekazują tę wiedzę w niewystarczającym stopniu (a czasami wcale). Niewiedza nie sprawia jednak, że rzeczy przestają działać. Każdy człowiek jest konstruktem działającym w oparciu o komórki, które jednocześnie go kształtują, jak i nakładają nań limity.

Misją projektu WPZ jest szerzenie całej tej wiedzy, a także umożliwienie czytelnikom na dalsze jej przekazywanie. Choć kategorii artykułów jest sporo, dość szybko można się zorientować, że oscylują wokół jednego tematu – człowieka. Jest to pierwszy i ostatni wyznacznik tego, jakie treści pojawiają się na blogu.

W prostym zwierciadle nie jest przez nikogo finansowane i nie optuje za żadną partią polityczną. Treści są tworzone tak, aby były jak najbardziej obiektywne. Poruszając tematy dotyczące np. medycyny, dołączamy do artykułów sekcje ze źródłami, aby czytelnicy mogli zweryfikować przedstawione informacje. Jesteśmy otwarci na uwagi i sugestie.


Kto i co?


Właścicielem, administratorem, webmasterem, grafikiem i redaktorem naczelnym portalu jest Rafał Wywrocki, urodzony w 1997 roku. Oprócz WPZ, zajmuje się także tworzeniem muzyki, informatyką, pracą na etacie i przetrwaniem. Odpowiada za 90% treści publikowanych na tej stronie. Oprócz właściciela, kilka bliskich osób czasami również ma wpływ na końcową formę treści publikowanych na blogu.

Aktualnie na całość WPZ składa się niniejsza strona internetowa oraz profile na Facebooku i Wykopie. Niedługo pojawi się również profil na lurker.land oraz kanał na YouTube, gdzie artykuły z bloga będą dostępne w formie audiowizualnej.

Projekt WPZ nie powstałby nigdy, gdyby nie trójka wspaniałych ludzi – Kamil W. Magdalena B. oraz Jakub G. Wymienieni są tutaj jedynie w formie podziękowania i dedykacji. Nie należy wiązać ich z treściami publikowanymi na blogu, chyba, że zostali wymienieni jako autorzy poszczególnych wpisów.